Szkoła Równych Szans
(wiecej)
LOGO
(wiecej)

Wydarzenia 2016/2017

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

 
            Przed Świętami Wielkanocy do ostatnich żyjących na terenie Białorusi żołnierzy Armii Krajowej i ich Rodzin dotrą artykuły, które wolontariusze zebrali w ramach przeprowadzonej w szkole akcji.
Żołnierze Ci, za walkę o niepodległość Polski młodzieńcze lata spędzili w niewoli okupanta sowieckiego, w okrutnych warunkach łagrów syberyjskich za kołem podbiegunowym w Workucie, Incie, Kołymie, Norylsku, Magadanie i innych obozach śmierci. Obecnie żyją na Białorusi w biedzie, w nadzwyczaj ciężkich warunkach. Każdy przejaw pamięci rodaków z Polski o nich dodaje im sił i otuchy.
            Niech więc świąteczne pozdrowienia przesłane przez szkolną społeczność Zespołu Szkół w Słupnie będą dla nich tym dowodem pamięci.

                                          Dziękujemy wszystkim darczyńcom, Wolontariusze z Zespołu Szkół w Słupnie.WOŚP

W dniu 15 stycznia 2017r odbył się 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wraz z moimi kolegami z klasy I c gimnazjum – Kamilem Ślepowrońskim i jego bratem Kubą – byliśmy wolontariuszami podczas tegorocznej akcji. W czasie tego finału były zbierane pieniądze dla oddziałów pediatrycznych w całej Polsce oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej dla seniorów. Kwestowanie rozpoczęliśmy o godz. 8:40 koło kościoła w Słupnie. Większość ludzi bardzo pozytywnie odnosi się do WOŚP, dlatego nasze puszki szybko się zapełniały. Rodzice Kuby i Kamila bardzo gorąco wspierali nasze zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy, podwozili nas samochodem w różne miejsca aby zasięg akcji był jak największy. Kwestowaliśmy wszędzie gdzie się dało – koło kaplicy w Sierakowie, na ulicach Marek i Warszawy. Po południu pojechaliśmy do głównego sztabu WOŚP przy Placu Defilad w Warszawie. Odbywały się tam liczne koncerty, spotkania z darczyńcami, aukcje różnych przedmiotów. Spotkaliśmy tam wielu znanych ludzi m.in. Przemka Kossakowskiego oraz samego organizatora – Jurka Owsiaka. Nie mogliśmy odmówić sobie przyjemności zrobienia z nim zdjęć, które na zawsze pozostaną pamiątką tego finału. Wieczorem ok. godz.18:00 zawieźliśmy nasze puszki do rejonowego sztabu, który mieścił się w ROKiS w Radzyminie. Zebrane pieniądze z pewnością zostaną dobrze wykorzystane, zapewniając uśmiech na twarzach dzieci oraz osób starszych.

W tym dniu wolontariuszami byli również Konrad Lewandowski, Tochwin Joanna, Ola Szczypkowska,  Klaudia Domagalska, Amelia Grudzińska, Roksana Wyszyńska, Maja Młynarczuk, Paulina Wiśniewska, Bartek Bosek, Małgosia Popławska, Kania Natalia, Weronika Gałązka.

Koordynatorem akcji w naszej szkole była P. Katarzyna Jabłońska.


 Izabela Skowyrska kl.I c gimnazjum  

 

Udział Wolontariuszy z naszej szkoły w miejskiej grze realizowanej w ramach projektu "Raz, dwa, trzy - zmieniać możesz i TY- Radzymin Miasto przystępne dla wszystkich.

  23 listopada Wolontariusze wzięli udział w miejskiej grze realizowanej w ramach projektu "Raz, dwa, trzy  zmieniać możesz i Ty - Radzymin Miasto przystępne dla wszystkich", którą zorganizowała Fundacja Kreatywni. Celem zabawy było sprawdzenie, na ile nasze miasto jest architektonicznie przyjazne osobom niepełnosprawnym. Wspólnie z ludźmi, którzy na co dzień poruszają się na wózkach inwalidzkich odwiedzili różne instytucje. Niestety, w wielu miejscach napotkali bariery, które znacznie utrudniają życie tym, którzy mają kłopoty z poruszaniem się. Mamy nadzieję, że takie inicjatywy uzmysłowią, władzom naszej gminy, że jest w tej dziedzinie jeszcze wiele do zrobienia.

                                                                                           Zuzanna Dobosz kl. II c Gim.

Akcja ZAKRĘTKA

Akcja ZAKRĘTKA

Zbiórka zakrętek w naszej szkole to już prawie tradycja. Każdego roku zbieramy około tony plastikowych zakrętek. Od października 2016 zebraliśmy już 340 kg. W tym roku szkolnym zbieramy nakrętki na leczenie i rehabilitację Oskarka Kowalczyka (Oskarek urodził się 07.11.2011 r. z wrodzoną cytomegalią.Wirus ten niestety spowodował bardzo duże zmiany w mózgu małego. Oskarek jest dzieckiem z obustronnym niedosłuchem i dziecięcym porażeniem mózgowym. )

Zbiórka odbywa się raz w miesiącu i trwa do końca maja.

Wolontariat


       
<<   Sierpień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
                   1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA