Szkoła Równych Szans
(wiecej)
LOGO
(wiecej)

Wydarzenia

 

Przedstawienie z okazji Dnia Oszczędzania pt „ Oszczędzanie ważna rzecz!”

31 października obchodzony jest Światowy Dzień Oszczędzania!

W naszej szkole każdego roku podejmujemy różne działania mające na celu jego propagowanie. W ramach działalności Szkolnej Kasy Oszczędności propagujemy oszczędzanie pieniędzy, racjonalne gospodarowanie nimi już od najmłodszych lat. Wiemy jednak, że oszczędzać można także wiele innych rzeczy, jak chociażby wodę, energię elektryczną, papier, czas  i regularnie przypominamy o tym naszym uczniom.

4 listopada uczniowie klasy IIIc Szkoły Podstawowej wraz ze swoimi nauczycielkami zaprosili koleżanki i kolegów z innych klas na edukacyjne przedstawienie pt. „ Oszczędzanie ważna rzecz”.

W czasie klasowej narady dzieci szukały odpowiedzi na dwa ważne pytania: co oszczędzać należy? Czego marnować nie wolno?Pomagali im nietypowi, ale bardzo kolorowi goście. Pierwszym była pani w niebieskiej sukni – Woda, która prosiła dzieci o jej oszczędzanie, bo jak sama powiedziała „jest największym skarbem człowieka”. Drugim gościem była pani w sukni zółtej – Żarówka, która zwracała dzieciom uwagę na to, że nie gaszą światła, gdy wychodzą z klasy na przerwę, a to wszystko obciąża kieszeń rodziców. Żarówka zachęcała dzieci do wyłączenia zbędnego oświetlenia. Kolejnym gościem była pani w sukni kolorowej z koroną z liter na głowie, czy już wiecie kto to taki?,  oczywiście - Książka. Pani Książka zachęcała do oszczędzania papieru, który powstaje z drzew. Młodzi aktorzy z klasy IIIc wskazywali na korzyści płynące z oszczędzania pieniędzy w SKO, którymi są: dobra zabawa oraz spełnienie marzeń. Miejmy nadzieję, że nasze przedstawienie poskutkuje i uczniowie naszej szkoły będą oszczędzać nie tylko jeden dzień, ale cały rok!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 

Przedstawienie przygotowały : nauczycielki z klasy IIIc Beata Kuźma, Magdalena Moczkowska

Dekoracje do przedstawienia przygotowała: pani Marta Makarewicz z uczennicami z klasy VI b.

<<   Sierpień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
                   1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA