Szkoła Równych Szans
(wiecej)
LOGO
(wiecej)

Prasa o szkole

Kapitan Ryszard Downar-Zapolski – Bohater Słupna i Radzymina z 1920 roku upamiętniony


Kapitan Ryszard Downar-Zapolski – Bohater Słupna i Radzymina z 1920 roku upamiętniony...(więcej)...


II Konkurs Historyczny „Wojna polsko – bolszewicka 1919 – 1920 w obronie niepodległości i granic”


II Konkurs Historyczny „Wojna polsko –
bolszewicka 1919 – 1920 w obronie niepodległości i granic”
rozstrzygnięty! Wśród laureatów uczniowie z Radzymina, Słupna i Kobyłki!...(więcej)...

"DZIŚ IDĘ WALCZYĆ MAMO"- powstańcze epitafium KURIER WYSZKOWSKI 25 listopada 2014 nr 45

 

ŚPIEWALI ŚWIĘTEMU PAPIEŻOWI

 

WIELKAKWESTA Z SERDUSZKAMI - KURIER WYSZKOWSKI 15 STYCZNIA 2013

 

KONKURS PAPIESKI - IDZIEMY NR 21 (402) 26.05.2013

 

Wstęga przecięta, Uczniowie dziękują za boisko!!!

 Scan0023.jpg

Sebrny Jubileusz Zawsze Wiernych (swojemu ukochanemu) Miastu Cudu nad Wisłą… (29.10.2013)

 

V BIEG PATRIOTYCZNY W ALEKSANDROWIE KURIER WYSZKOWSKI 10.2013

 

 Dok1.pdf

AKCJA ZAKRĘTKA - WIEŚCI PODWARSZAWSKIE NR 24 16.06.2013

 

OBCHODY 150 ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO - KURIER WYSZKOWSKI NR 4 29.01.2913

 

RADZYMINIACY TO MY - KURIER WARSZAWSKI 5.02.2013

 

CENNE NAGRODY ZA WIEDZĘ POŻARNICZĄ - WIEŚCI PODWARSZAWSKIE NR 15 2013

 

KONKURS HISTORYCZNY Z OKAZJI 150 ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO KURIER WYSZKOWSKI NR 4 29.01.2013

 

PRZEGLĄD TEATRÓW PROFILAKTYCZNYCH - KURIER WYSZKOWSKI NR 23 22.01.2013

 

OJCU ŚWIETEMU ŚPIEWAJMY - WIEŚCI PODWARSZAWSKIE NR 22 3.06.2012

 

NASZE DZIECI Z WIZYTĄ U PANI MARII KONOPNICKIEJ - TYGODNIK SUWALSKI NR 21 29.05.2012

 

MŁODZIEŻ Z POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO ŚPIEWA DLA JANA PAWŁA II - KURIER WYSZKOWSKI NR 19

 

MŁODZIEŻ W ROCZNICĘ PRZYSIĘGI KOŚCIUSZKOWSKIEJ - KURIER WYSZKOWSKI 27.03.2012

 

MŁODZIEŻ MAZOWSZA U WRÓT STAJENKI

  MŁODZIEŻ MAZOWSZA U WRÓT STAJENKI - DOBRY ZNAK DLA WOŁOMINA NR 4 - 23.02.2012

PODWÓJNA TRIUMFATORKA - WIEŚCI PODWARSZAWSKIE 2012

  Spotkanie autorskie z Wandą Chotomską 
-KURIER WYSZKOWSKI NR 6 - 14.02.2012

"BEZPIECZNIE NA DRODZE" - WIEŚCI PODWARSZAWSKIE NR 47/2011


"NIECHAJ BABCIE I DZIADKOWIE ŻYJĄ NAM STO LAT" - KURIER WYSZKOWSKI NR 3 Z DNIA 25.02.2011


Stało się już tradycją, że seniorzy z południowej części gminy Radzymin każdy kolejny rok rozpoczynają wspólnym spotkaniem w Słupnie. Tak było i tym razem. W minioną sobotę, 22 stycznia liczne grono babć i dziadków wraz z wnuczkami hucznie i z humorem obchodziło swoje połączone święto!
Wszyscy seniorzy zamieszkujący Słupno, Nadmę, Sieraków i Cegielnię, którzy w sobotnie popołudnie zechcieli zjawić się w Zespole Szkół z pewnością nie mają powodów do narzekań. Pokolenie wnucząt, przy wsparciu swoich opiekunów dostarczyło im bowiem nie tylko rozrywki, ale i wielu wzruszeń. Trudno słowami wyrazić wspaniały koncert w wykonaniu słynnego już w całej okolicy żeńskiego chóru działającego przy Zespole Szkół w Słupnie. Podobnie zresztą, jak nie sposób opisać wzruszającego i świetnie przygotowanego występu drugo- i trzecioklasistów

Uśmiechnięte dzieciaki z klasy 2a rozbrajały deklamowanymi wierszykami, tańcem oraz gorącymi życzeniami, do których dołączyły piosenkę ,,Tyle słońca”. Z kolei, trzecioklasiści zaprezentowali humorystyczną scenkę z życia przeciętnych dziadków z okolic Radzymina. Parodia była na tyle udana, że publiczność momentami zaśmiewała się do rozpuku
Niezapomnianych wrażeń dostarczył również koncert życzeń poprowadzony przez małego kataryniarza. (Za symboliczny grosik, każdy elegancki dziadek mógł dedykować swej babuleńce takie szlagiery jak ,,Złoty pierścionek” albo ,,Serduszko puka”). Na tym jednak nie koniec wzruszeń, bowiem część artystyczną zakończyło niezwykle uroczyste, odśpiewane wspólnie ,,Sto lat”, którym dziatki po prostu wycisnęły z dziadków łezkę. Ci zaś, dumni ze swoich wnuczków jeszcze długo rozmawiali o występach przy okolicznościowym poczęstunku.
Słowem, była to niezapomniana impreza, utrzymana w wyjątkowej, serdecznej atmosferze. Słowa uznania dla najmłodszych, którzy z takim zaangażowaniem, pomimo dnia wolnego od zajęć uczcili Dzień Dziadka i Babci!
Jak również słowa uznania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tak fantastycznego spotkania. Dla nauczycieli, pań: Grażyny Kozoń, Bogumiły Dudzińskiej, Ewy Hańczyk, Marzanny Getka i Ewy Nowakowskiej, oraz pani dyrektor Zespołu Szkół w Słupnie Elżbiety Bielec, dla przewodniczącej tamtejszego koła emerytów, pani Krystyny Terleckiej, dla działaczy Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Słupno, oraz czuwającej nad wszystkim radnej, pani Teresy Jósk, która wraz z radnymi: panem Markiem Brodziakiem i panem Zbigniewem Jabłońskim poprowadziła sobotnie spotkanie.
I chociaż w gronie zacnych gości na czele z księdzem proboszczem Maksymilianem Sowa i panem Henrykiem Getka najstarszym 93-letnim mieszkańcem Sierakowa, zabrakło burmistrza Radzymina i prezydium Rady Miejskiej, to jednak nie zabrakło serdecznych życzeń ze stolicy naszej gminy. Złożył je rówieśnikom przewodniczący Oddziału Rejonowego PZERiI w Radzyminie, pan Janusz Rasiński.
(Choć trzeba nadmienić na marginesie, że i z tą nieobecnością prezydium Rady Miejskiej to też tak nie do końca. Wszak, opiekuńczy duch prezydium uwidocznił się poprzez kolorowe dekoracje, w których przygotowanie zaangażowany był jeden z nauczycieli, a poniekąd także wiceprzewodniczący Rady, pan Mirosław Fabisiak :)  Rafał S. Lewandowski

Pan Henryk Getka z Sierakowa liczący sobie 93 lata .Natomiast osobami ,które opiekowały się Naszymi Artystami były Panie Grażyna Kozoń ,Bogumiła Dudzińska oraz Ewa Hańczyk i tradycyjnie występ naszego wspaniałego chóru to zasługa jak zwykle Pani Marzanny Getka i Pani Ewy Nowakowskiej .Oczywiście SPOTKANIE odbyło się dzięki przychylności Pani Dyrektor Elżbiety Bielec i wice dyrektor Pani Elżbiety Sokołowskiej . Przygotowanie takiego spotkania to współpraca wielu ludzi dobrej woli ale jest dowodem na to że potrzeba jest ogromna a władze nie zauważają potrzeby zmian w kierunku rozwiązania problemów jeżeli chodzi o miejsca spotkań dla mieszkańców wsi .

"CZY WARTO BYĆ PATRIOTĄ?" - KURIER WYSZKOWSKI NR 47/2010 Z DNIA 14.12.2010"ORKIESTRA SERC I PEŁNYCH SKARBONEK ZAGRAŁA TEŻ W RADZYMINIE" (11.01.2011) - KURIER WYSZKOWSKI NR 1/2011

- To był jeden z lepszych finałów Wielkiej Orkiestry w naszym mieście. Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się zebrać rekordową jak na Radzymin kwotę – ocenia przewodniczący radzymińskiego Sztabu WOŚP, Mirosław Jusiński.
Bezsprzecznie, tak jak w większości innych polskich miast, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na dobre zadomowiła się również w Radzyminie. Od kilku lat, w ten jeden, styczniowy dzień trudno napotkać na ulicy kogoś, kto nie miałby na ubraniu charakterystycznej nalepki w kształcie serduszka.

Nie inaczej było w minioną niedzielę, 9 stycznia. Mieszkańcy Miasta Cudu nad Wisłą całymi rodzinami odwiedzali halę widowiskowo-sportową przy al. Jana Pawła II, aby włączyć się w ogólnopolską zbiórkę pieniędzy dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.
Dziewiętnastemu finałowi WOŚP, którego dyrygentem w Radzyminie i tym razem okazał się dyrektor ROKiS, pan Mirosław Jusiński, towarzyszyły pokazy sportowe i występy artystyczne, cieszące się zainteresowaniem szczególnie najmłodszego pokolenia.
W tym roku, przed zgromadzoną publicznością wystąpili m.in.: sobowtór Dody i grający na wszystkim (nawet na marchewce) człowiek orkiestra, pan Andrzej Kozłowski. Wspaniały koncert zaprezentowała Radzymińska Orkiestra Dęta. Tradycyjnie, swoimi umiejętnościami popisywali się karatecy z Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin, oraz tancerki z Klubu Sportowego „Fanaberia”. W charakterze gwiazdy wieczoru wystąpił natomiast cygański zespół „Rat Romano”.
Wspaniałym zwieńczeniem niedzielnego programu okazało się rzecz jasna spektakularne i wyjątkowo okazałe Światełko do nieba! W atmosferze doskonałej, rodzinnej zabawy radzyminiakom udało się zebrać pokaźną kwotę: 27.924,04 zł!

(Dla porównania przed rokiem do puszek wrzuciliśmy w sumie 20.824,02 zł). Wszystkim zaangażowanym w akcję mówimy serdeczne dzięki i liczymy na jeszcze więcej w przyszłym roku, przy okazji dwudziestego finału największej na świecie kwesty na rzecz chorych dzieci! Słowa najwyższego uznania dla organizatorów i tegorocznych wolontariuszy i wolontariuszek – uczniów szkół z terenu miasta i gminy Radzymin!
(Warto nadmienić, iż w naszej gminie najwięcej pieniędzy zebrała kol. Klaudia Kopka z Gimnazjum w Słupnie – 1.620,94 zł. Szef Sztabu ROKiS Radzymin Mirosław Jusiński w poniedziałek 10 stycznia, w obecności uczniów jej klasy, razem z panią dyrektor Elżbietą Bielec wręczył jej plakat WOŚP z podpisem Jerzego Owsiaka i płyty DVD z Przystanek Woodstock).
                                                                                                                            Rafał S. Lewandowski

                       "II FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK MŁODZIEŻ

                                   MAZOWSZA  U WRÓT  STAJENKI"

Trzydzieści dwa zgłoszenia młodych solistów i zespołów z Mazowsza przyjęto na tegoroczny III Festiwal Kolęd i Pastorałek, zorganizowany przez Kurię Biskupią Diecezji Warszawsko-Praskiej, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Miasta w Ząbkach oraz Praską Giełdę Spożywczą.

W wyniku przesłuchań nagrań nadesłanych na płytach CD, zawierających po dwie polskie kolędy lub pastorałki, do drugiego etapu festiwalu jury zakwalifikowało szesnastu solistów i trzy zespoły:
1) soliści – Marta Tokar z Siedlec, Damian Ratuski z Siedlec, Joanna Charucka z Kaczkowa Dużego, Anna Fijałkowska z Ząbek, Ala Bieńkowska z Otwocka, Magda Janicka z Słupna, Aleksandra Świerczewska z Ząbek, Kinga Goca z Jasienicy, Julia Juźwik z Ząbek, Klaudia Skwarek z Otwocka, Karolina Kujawska z Ząbek, Magda Szulc z Jednorożca, Monika Składanowska z Słupna, Karolina Gerej z Ząbek, Paulina Przychodzień z Otwocka i Aleksandra Kania z Otwocka;

2) zespoły – Zespół Muzyczny Parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach, Jutrzenka z Jednorożca oraz Forte z Ząbek.

Przesłuchania uczestników drugiego etapu festiwalu odbędą się w sobotę, 8 stycznia 2011 roku o godz. 12.00, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ząbkach przy ulicy Orlej. Werdykt jury zostanie ogłoszony bezpośrednio po przesłuchaniach.

Koncert wyłonionych laureatów festiwalu jest przewidziany w sobotę, 29 stycznia 2011 roku, w kościele dolnym parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach.

Patronat nad festiwalem sprawują: ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej abp Henryk Hoser oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik."ŚPIEWNIK GODNY PATRYJOTÓW"

Towarzystwo Przyjaciół Radzymina może poszczycić się kolejną w swym dorobku publikacją. Tym razem jest to „Śpiewnik Patriotyczny” opracowany przez Annę Grzegorek.

Prezentacja najnowszego wydawnictwa TPR uświetniła tegoroczną patriotyczną wieczornicę, którą tradycyjnie zorganizowano w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości.

Wydany w Radzyminie śpiewnik zawiera 89 pieśni podzielonych na pięć rozdziałów zawierających: hymny narodowe i hymny organizacji, pieśni historyczne o Ojczyźnie, pieśni legionowe, pieśni II Wojny Światowej oraz pieśni, które powstały już po wojnie.

Ciekawostką jest, iż na końcu tego niezwykłego jak na owe czasy zbioru zamieszczono również „Pieśń Przyjaciół Radzymina”, którą przed laty napisała sama autorka śpiewnika. Anna Grzegorek opowiada przy tej okazji również o okolicznościach powstania tego cieszącego się w Radzyminie dużą popularnością utworu.

„Śpiewnik Patriotyczny” Towarzystwa Przyjaciół Radzymina bez wątpienia powinien znaleźć się w domowej biblioteczce każdego szanującego się patrioty w powiecie wołomińskim.

"STOP - ZWOLNIJ!" - TYGODNIK WIEŚCI PODWARSZAWSKIE NR 47/2010, 28 XI 2010


21 listopada funkcjonariusze z wołomińskiej Komendy oraz uczniowie zespołu szkół w Słupnie na trasie S8 przeprowadzili wspólne działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Wypadki na drogach – porozmawiajmy”. Policjanci z drogówki oraz młodzież klasy VI w ramach działań profilaktycznych mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach rozmawiali z kierowcami i rozdawali ulotki zawierające 10 wskazówek dla bezpiecznego kierowcy.

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych w ramach którego zorganizowana została ogólnopolska akcja „Wypadki na drogach – porozmawiajmy” stał się dla wołomińskich funkcjonariuszy oraz uczniów zespołu szkół w Słupnie inspiracją do przeprowadzenia na trasie S8 w miejscowości Słupno własnej akcji „STOP ZWOLNIJ” , promującej bezpieczne zachowania na drodze dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z drogówki, zespołu do spraw nieletnich oraz oficer prasowy komendy w Wołominie wspólnie z uczniami klasy VI A zespołu szkół w Słupnie rozmawiali z kierowcami i wręczali im w rejonie jednego z głównych skrzyżowań trasy S8 w Słupnie ulotki ze wskazówkami dla bezpiecznego kierowcy. Pomysłodawcą a zarazem inicjatorem przeprowadzonych działań była Pani Elżbieta Niedźwiedzka – nauczyciel i wychowawca dzieci i młodzieży , która wcieliła z życie projekt, mający na celu kształtowanie w uczniach poczucia wartości własnego zdrowia i odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne oraz innych ludzi.

Projekt w który czynnie włączyli się policjanci, to nie tylko działania skierowane do kierowców i informujące ich o tym, że „ prędkość może zabić”, o konieczności „zdjęcia nogi z gazu” i mówiące wreszcie „ zwolnij i żyj” , lecz również zachęcający dzieci i młodzież szkolną do dyskusji, rozważań i refleksji oraz uświadamiania im, w jak dużym stopniu ich bezpieczeństwo zależy od nich samych.

Zarówno kierowcy jak piesi widząc młodzież szkolną w towarzystwie Policjantów promujących bezpośrednio bezpieczeństwo na drodze odnosili się do działań z dużym zadowoleniem i chętnie przyjmowali wskazówki zarówno ustne jak i te zawarte w rozdawanych ulotkach dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

"EKOLOGICZNY KONKURS" - BIULETYN INFORMACYJNY JADÓW NR 3, CZERWIEC 2010


"MAZOWIECKIE DROGI NORWIDA" - FAKTY, 8.07.2010 R


"SPORTY GMINNE I NIE TYLKO" - TYGODNIK WIEŚCI PODWARSZAWSKIE, NR 27/2010


"KATYŃ...OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA - UROCZYSTOŚCI W SŁUPNIE" - MOJA GAZETA REGIONALNA, 29.04.2010 R


"UROCZYSTOŚC W HOŁDZIE BOHATEROM KATYNIA W ZESPOE SZKÓŁ W SŁYPNIE" - SERWIS INFORMACYJNY POWIATU WOŁOMIŃSKIEHO, 15.04.2010 R


"W TRZY DNI PO TRAGEDII" - TYGODNIK WIEŚCI PODWARSZAWSKICH NR 16/2010


"DĘBY PAMIĘCI" - 22.04.2010


"WĘDRUJ, SZUKAJ, FOTOGRAFUJ!" - MOJA GAZETA REGIONALNA NR 5, 11.03.2010


"WĘDRUJ, SZUKAJ, FOTOGRAFUJ-RZADKIE OKAZY FAUNY I FLORY ZIEMI RADZYMIŃSKIEJ...'' - KURIER WYSZKOWSKI NR 9, 2.03.2010 R


"BABCIA TO STARSZA DZIEWCZYNKA, CO KIEDYS MIAŁA USTA JAK MALINKA..." - KURIER WYSZKOWSKI 2.02.2010


"O ZALEWIE WIEDZĄ WSZYSTKO"


"IX GRAND PRIX POWIATU W SZACHACH ZAKOŃCZONE" - WIEŚCI PODWARSZAWSKIE NR 17/2009


"BLASK ŚWIĘTOŚCI" - TYGODNIK WIEŚCI PODWARSZAWSKIE NR 15/2009


"CZŁOWIEKOWI, KTÓRY NIGDY NIE UMIERAŁ W NASZYCH SERCACH...." - KURIER WYSZKOWSKI NR 14/15, 7.04.2009 R


"SŁUPNO. PRZECIEŻ NIE CAŁY UMIERAM. TO,CO WE MNIE, NIEZNISZCZALNIE TRWA..." - FAKT NR 7, 9.04.2009 R


"SPOTKANIE SENIORÓW W SŁUPNIE" - KURIER WYSZKOWSKI, 27.01.2009 R


"RODZINNE SPOTKANIE OPŁATKOWE W SIERAKOWIE"-WIEŚCI PODWARSZAWSKIE, NR 3, 18.01.2009 R


''Z MAREK DO BTLEJEM''- ŻYCIE POWIATU WOŁOMINSKIEGO 15.01.2009


''NOWY SPOSÓB NAUKI" - WIEŚCI PODWARSZAWSKIE NR 50, 14.12.2008


SŁUPNO. MŁODZIEŻ W SPRAWIE PRZYRODY- FAKTY NR 24, 18.12.2008


ROZSTRZYGNIĘCIE VI EDYCJI KONKURSU "DZIAŁAJ LOKALNIE" - FAKTY NR 13, 3.07.2008


ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS W RAMACH PROGRAMU DZIAŁAJ LOKALNIE - KURIER WYSZKOWSKI NR 26/2008


"GODNIE I ZACNIE" - TYGODNIK WIEŚCI PODWARSZAWSKSICH NR 39/2008

RADZYMIN. NAD NIMI TYLKO BÓG I HISTORIA.... - FAKTY 25.09.2008

WŚRÓD PRZYJACIÓŁ RADZYNIMA
<<   Sierpień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
                   1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA